Policja zapowiada wzmożone kontrole podczas majówki

Policja w całej Polsce zapowiada wzmożone kontrole podczas majówki. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierowcy nie jeżdżą zbyt szybko, czy są trzeźwi, czy ich samochody sąw dobrym stanie technicznych, a piesi będą kontrolowani pod względem obowiązku noszenia maseczek.

Wzmożone kontrole policji planowane są zwłaszcza na trasach wylotowych z miast i miejscach, w których może się pojawić więcej chętnych do wypoczynku na łonie natury. Funkcjonariusze przypominają, że podczas majówki nadal obowiązują ograniczenia dotyczące poruszania się. Wolno jeździć po kraju, ale granice są nadal zamknięte. Można spacerować, ale trzeba zachować odległość 2 metrów od innych. Trzeba też mieć maseczkę na twarzy lub zakryć czymś usta i nos. Razem może chodzić tylko rodzina. Zgromadzenie w miejscu publicznym więcej niż 2 obcych sobie osób jest zabronione. Zapomnijmy więc o grillach w plenerze, czy wycieczkach ze znajomymi.

Policja przypomina też, że w pierwszy majowy weekend obowiązują zakazy ruchu dla ciężarówek. Tiry nie mogą jeździć po drogach 1 i 3 maja w godz. 8-22, a 2 maja w godz. 18-22.

GS

Ważne decyzje rządu dotyczące oświaty! Uczniowie szybko nie wrócą do szkół. Nowe terminy matury

Najnowsze

Co w Krakowie