Policja zatrzymała 20-latka, który pobił mężczyznę broniącego Afrykańczyka

Fot. malopolska policja

Na Dworcu Centralnym w Warszawie został zatrzymany 20-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna poszukiwany był w sprawie wtorkowego ataku na tle rasowym na obywatela Konga a także pobicia 45-letniego nauczyciela, mieszkańca Wieliczki, który stanął w obronie Afrykańczyka.

O bulwersującym ataku na Afrykańczyka i odważnej postawie Marka Czerwińskiego już informowaliśmy. Dwójka pasażerów autobusu zaczepiała czarnoskórego mężczyznę. W jego obronie stanął mieszkaniec Wieliczki. W odwecie został pobity. Sprawcy uciekli, w mediach społecznościowych pochwalili się filmikiem pokazującym, co zrobili.

Stanął w obronie czarnoskórego. Został pobity i zaatakowany gazem

Policja szybko ustaliła, kto był sprawcą rasistowskiego ataku. Jeden z nich, 20-latek, mieszkaniec Krakowa, został zatrzymany w Warszawie. Policja ustala jeszcze, jaka była rola drugiego napastnika.

Dziś o godzinie 15:25, na terenie baru szybkiej obsługi na Dworcu Centralnym w Warszawie, został zatrzymany 20-letni…

Opublikowany przez Małopolska Policja Czwartek, 16 lipca 2020

„W zlokalizowaniu sprawcy i zatrzymaniu go brali udział kryminalni z komendy powiatowej w Wieliczce, komendy wojewódzkiej w Krakowie, a także policjanci z komendy stołecznej i komisariatu kolejowego, którym dziękujemy za pomoc” – informuje małopolska policja.

GS

Kredyt na każdą okazję

 

Zobacz także