Policja zatrzymała kiboli wyłudzających haracze [wideo]

fot. policja.pl

Krakowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn wyłudzających haracze od przedsiębiorców w Śródmieściu. Jak informuje Małopolska Policja, bandyci byli związani ze światkiem krakowskich pseudokibiców, a ich działania cechowała wyjątkowa brutalność.

Na trop chuliganów wpadli funkcjonariusze z komisariatu przy ul. Szerokiej. Bandyckie trio zajmowało się wyłudzeniami haraczy od osób trudniących się drobnym handlem ulicznym, głównie na terenie Śródmieścia.

Nie przebierali w środkach

Z ustaleń wynikało, że są oni powiązani ze środowiskiem pseudokibiców. – Mężczyźni byli wyjątkowo brutalni, w swoimi działaniu nie przebierali w środkach. Osoby, które nie wywiązywały się z płatności były bite i zastraszane – wyjaśnia Sebastian Gleń, rzecznik Małopolskiej Policji.

Przygotowania do zatrzymania przestępców trwały kilka dni, jednak działania operacyjne trwały wiele tygodni i obejmowały m.in. analizę nagrań z miejskiego monitoringu.

Obszerne kartoteki

Ponieważ z informacji, do jakich dotarli funkcjonariusze wynikało, że podejrzewani mogą posiadać w domach broń oraz inne niebezpieczne narzędzia, w zatrzymaniach uczestniczyli policyjni antyterroryści z Krakowa i Rzeszowa.

– Policjanci jednocześnie weszli do trzech mieszkań na terenie Nowej Huty. Zatrzymano trzech mężczyzn. Dwóch w wieku 25 lat i jednego 29-latka. 2 Cała trójka przewijała się w policyjnych kartotekach, byli karani za m.in. pobicia, posiadanie narkotyków, włamania – relacjonuje Gleń.

W przeszukanych mieszkaniach, funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę i podrabiane dokumenty. Wszyscy zatrzymani w Prokuraturze Kraków Śródmieście Zachód usłyszeli zarzuty, dotyczące m.in. kradzieży rozbójniczej, fałszowania dokumentów, gróźb karalnych jak również używania przemocy.

Jeszcze tego samego dnia decyzją sądu zostali aresztowani na okres 2 miesięcy i trafili do aresztu śledczego. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni ustalają kolejnych pokrzywdzonych w tej sprawie. Osoby, które mogły paść ofiarą działalności tej grupy  prosimy o zgłaszanie się do Komisariatu Policji I w Krakowie.

Zobacz wideo z zatrzymania:

Zobacz także