Policja zlikwidowała sporą plantację narkotykową. Zatrzymanym grozi poważna kara

Policjanci z Łodzi, Krakowa i Chrzanowie doprowadzili do zlikwidowania dwóch plantacji konopi indyjskich oraz magazynu, w którym ukrywano marihuanę.

Zatrzymano 3 osoby, które usłyszały zarzuty uprawy, posiadania, a także wytworzenia i wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Podejrzani, decyzją sądu, zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 12 lat więzienia.

Kryminalni z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi uzyskali informację o plantacji konopi indyjskich na terenie powiatu chrzanowskiego oraz żywieckiego.

– W miniony poniedziałek wspólnie z funkcjonariuszami zwalczającymi przestępczość narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie przeprowadzili realizację, w wyniku której weszli jednocześnie do dwóch wytypowanych lokali mieszkalnych. Na poddaszu jednego z domów w pow. chrzanowskim  znaleźli uprawę konopi innych niż włókniste – podaje policja.

Plantacja składała się z 63 donic z krzewami połączonymi systemem nawadniania. Rośliny były w różnej fazie wzrostu. Policjanci zabezpieczyli również lampy z odbłyśnikiem, nawilżacz powietrza, zestaw wentylacyjny, a także środki przeznaczone do wzrostu i pielęgnacji krzewów. W domu znaleziono również kokainę. Na miejscu zatrzymano właścicieli nielegalnej uprawy, 60-letnią kobietę oraz 38-letniego mężczyznę. Policjanci ustalili także, że w nielegalny proceder jest zaangażowany również 41-latek, który także został zatrzymany.

– Tego samego dnia, policjanci zlikwidowali drugą plantację, którą prowadzili zatrzymani. Znajdowała się ona w budynku jednorodzinnym w powiecie żywieckim. Tam, w jednym z pokoi funkcjonariusze znaleźli namioty, w których znajdowały się krzewy konopi innych niż włókniste. Zabezpieczono kolejne 90 sztuk krzewów, których wysokość oscylowała od 20 do 160 cm oraz sprzęt służący do uprawy. Policjanci znaleźli także  ponad 10 kg  suszu pochodzącego najprawdopodobniej z wcześniejszych upraw – podaje policja.

Kryminalni dotarli także do magazynu, w którym sprawcy przechowywali susz marihuany. Narkotyki w profesjonalny sposób przygotowane były do dalszej dystrybucji. Amatorzy środków odurzających trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, skąd w środę zostali przewiezieni do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie.

Cała trójka usłyszała zarzuty uprawy, posiadania, a także wytworzenia i wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Chrzanowie zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za popełnione przestępstwa grozi do 12 lat więzienia.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie