Policja zmierzyła prędkość 1500 samochodów. Ile kierowców jechało za szybko?

Tylko jednego dnia małopolska policja zmierzyła prędkość 1500 samochodów. Aż 1203 kierowców jechało szybciej niż dozwolona prędkość. 8 straciło prawo jazdy za jazdę z prędkością ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym.

W środę, 27 kwietnia 2022 roku, małopolska policja prowadzi akację ścigania kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. Pomiary prędkości prowadzone były zarówno statycznie – z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie – przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem.

– Podczas tej jednodniowej akcji policjanci skontrolowali w Małopolsce prawie 1500 pojazdów i ujawnili 1203 kierujących, poruszających się z nadmierną prędkością. 8 z nich straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km\h w obszarze zabudowanym – wyliczają policjanci.

Policyjne radiowozy i motocykle w nowych barwach

Zdjęcie 1 z 15

Policyjna drogówka zapowiada, że w trakcie obecnego wydłużonego weekend też będzie łapać piratów drogowych. Policjanci będą ułatwiać ruch pojazdów, szczególnie na głównych trasach. W przypadku poważnych utrudnień w ruchu będą kierować pojazdy na drogi objazdowe oraz nadzorować poszczególne skrzyżowania, by nie dopuścić do ich blokowania. Policjanci będą także podejmować stanowcze interwencje wobec kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz uczestników ruchu popełniających wykroczenia, które stanowią główne przyczyny wypadków, czyli przede wszystkim wobec kierowców, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość, wymuszają pierwszeństwo przejazdu, nieprawidłowo przejeżdżają przez przejścia dla pieszych czy nieprawidłowo wyprzedzają. Będą również zwracać uwagę, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Od początku roku w Małopolsce doszło do 522 wypadków drogowych, w których zginęło 31 osób, a 620 zostało rannych. Z analizy danych statystycznych wynika, że jedną z głównych przyczyn powstawania wypadków na drogach jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

– Prosimy o jazdę rozważną, zgodną z przepisami. Pamiętajmy że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które trzeba wziąć pod uwagę – apelują policjanci.

(red)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie