Policja znów ma problem z kibicami. Niebezpieczne znalezisko w bagażniku samochodu

Musisz przeczytać

Kibice nie są wpuszczani na mecze piłkarskie, ale to nie znaczy, że z część z nich nie stwarza problemów. W weekend krakowska policja musiała interweniować w przypadku fanów Hutnika Kraków oraz Rakowa Częstochowa.   

W piątek odbył się mecz piłki nożnej Wisła Kraków – Raków Częstochowa. Obowiązujące przepisy sanitarne wykluczają udział publiczności w wydarzeniach sportowych, dlatego kibice obydwu drużyn nie mogli zasiąść na stadionowych trybunach.

– Jednak kibice gości licznie przybyli do Krakowa, z zamiarem kibicowania swojej drużynie przed  stadionem gospodarza. W ramach prowadzonych działań, chwilę po godzinie 20, funkcjonariusze podjęli interwencje w stosunku do kibiców z Częstochowy, którzy przemieszczali się samochodami w okolice stadionu Wisły Kraków. Łącznie, mundurowi przeprowadzili kontrolę 13 pojazdów i wylegitymowali 63 kibiców Rakowa – informuje policja.

5 osób zostało zatrzymanych posiadanie środków odurzających, a na 3 kibiców nałożono mandaty karne za wykroczenia porządkowe i drogowe. 

Dzień później odbył się mecz Hutnik – Kraków i Olimpia Elbląg. W trakcie jego trwania, przed stadionem zgromadziło się kilkudziesięciu kibiców Hutnika.

– Będący na miejscu policjanci, poprzez system nagłaśniający, wzywali do rozejścia się oraz przypominali o obowiązujących obostrzeniach, informując  także, że zgromadzenie tak dużej ilości osób jest nielegalne – podaje policja.

Na 7 osób nałożono mandaty. Mundurowi zatrzymali także dwie osoby, spośród których jedna była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności, a kolejna dopuściła się przestępstwa naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

– Wobec reszty wylegitymowanych uczestników rozważana jest możliwość skierowania wniosku o ukaranie do sądu, za udział w nielegalnym zgromadzeniu.  Dodatkowo, w trakcie kontroli jednego z pojazdów policjanci ujawnili maczety, noże, środki pirotechniczne oraz gaz. Przedmioty te zostały zabezpieczone, natomiast samochód odholowany został na policyjny parking. Policjanci sprawdzają czy ich posiadacze użyli ich bądź zamierzali użyć w potencjalne ustawce – podaje policja.

ip

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca