Policjanci mówią: „dość”! Wejdą do galerii handlowych, sklepów i na targi. „Będą konsekwencje!”

 

Ostatnio policjanci kontrolowali pasażerów komunikacji miejskiej, a teraz zajmą się punktami handlowymi. Cel? Egzekwowanie nakazu zakładania maseczek.

„Policjanci w czasie codziennej służby będą zwracać baczną uwagę, czy osoby przebywające w placówkach handlowych, usługowych lub na targach stosują się do obostrzeń związanych z zakrywaniem ust i nosa. Ponadto będą przypominać właścicielom bądź administratorom obiektów handlowych, że również oni bądź inni członkowie personelu, powinni zwracać uwagę klientom nieprzestrzegającym przepisów” – informuje policja.

Policjanci, którzy otrzymają zgłoszenie lub sami zauważą osoby nieprzestrzegające obostrzeń, w pierwszej kolejności wyjaśniają przyczyny niestosowania się do zaleceń sanitarnych, a następnie – w razie stwierdzenia naruszenia przepisów – będą wyciągać wobec tych osób konsekwencje.

Policjanci przypominają również, że w miejscach ogólnodostępnych (np. drogi, place, cmentarze, zieleńce, parki, plaże, parkingi, nieruchomości wspólne) jeżeli nie jest możliwe zachowanie co najmniej dwumetrowego odstępu od innych osób, wówczas także należy zakładać maseczki.

„Pamiętajmy, że walka z koronawirusem nadal trwa, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Dlatego tak istotne jest stosowanie środków ochrony w przestrzeni publicznej” – informuje policja.

Zobacz także