Policjanci prowadzą prelekcje w Bazylice Mariackiej. Na zaproszenie infułata…

Zjawiają się w różnych miejscach, a tym razem była to Bazylika Mariacka. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, dbając o bezpieczeństwo w ruchu, cyklicznie edukują zarówno pieszych, jak i kierowców.

We wtorek policjanci odpowiedzieli na zaproszenie ks. infułata  Dariusza Rasia, i spotkali się z seniorami w Bazylice Mariackiej. Podczas wizyty przestrzegali zgromadzonych przed wypadkami na drodze, których ofiarami najczęściej padają osoby w wieku 60+.

– Policjanci po raz kolejny zaapelowali do słuchaczy o szczególną rozwagę i zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa, a w szczególności  korzystanie z przejść dla pieszych podczas przechodzenia przez jezdnię, a w przypadku braku chodnika – poruszanie się lewą stroną pobocza. Policjanci przypomnieli o konieczności przestrzegania obowiązujących przepisów, w tym respektowania sygnalizacji świetlnej – informuje biuro prasowe policji.

Funkcjonariusze, na podstawie konkretnych zdarzeń, wskazywali tragiczne skutki wypadków, do których doszło wskutek wtargnięcia  pieszego na jezdnię lub spoza zasłaniającej ich przeszkody.

Stróże prawa zwrócili też uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych. Wytłumaczyli również, w jaki sposób ich prawidłowo  używać. 

Najnowsze

Co w Krakowie