Policjanci ratowali zakażonego koronawirusem. W nagrodę otrzymali wyróżnienia

KWP Kraków

Obywatel Norwegii rozbił witrynę sklepową, a oni ratowali mu życie, sami narażając się na zakażenie. Trzech krakowskich policjantów zostanie teraz za to wyróżnionych. 

Patrol został wezwany do awantury na ul. Augustiańskiej. Uczestnicy niszczyli tam zaparkowane pojazdy. Trzej policjanci po przybyciu na miejsce zauważyli leżącego na chodniku zakrwawionego mężczyznę, z głęboką raną ciętą na przedramieniu, która zagrażała życiu.

– Policjanci w maseczkach i rękawiczkach natychmiast przystąpili do udzielenia mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Szybko zatamowali krwawienie i założyli opatrunek uciskowy, a w oczekiwaniu na przyjazd karetki, nieprzerwanie monitorowali funkcje życiowe poszkodowanego obywatela Norwegii.  Ratownicy medyczni, którzy przejęli od policjantów rannego, wyrazili uznanie dla ich profesjonalnego działania, które bez wątpienia uratowały 26-letniemu obcokrajowcowi życie – informuje policja.

Okazało się, że Norweg doznał obrażeń podczas niszczenia witryny sklepowej. W szpitalu wykonano mu test, który wykrył w jego organizmie Covid – 19. W związku z możliwością zarażenia się tym wirusem przez policjantów udzielających mu pomocy przedmedycznej, mundurowi zostali poddani kwarantannie. 

– Po kilku dniach, po przebadaniu na obecność koronawirusa  wyniki badań wszystkich policjantów były ujemne – zapewnia biuro prasowe policji.

Sierż. szt. Kamil Radwan, sierż. Konrad Sobala  i sierż. Michał Mocny zostaną wyróżnieni za szczególne zaangażowanie w służbie i wykonywanie zadań z narażeniem życia i zdrowia.

ip

Zobacz także