Policjanci rozbili hazardowe dziuple. Kary mogą być ogromne!

Policja i Urząd Celno-Skarbowy po raz kolejny uderzyli w szarą strefę gier hazardowych. Nielegalne automaty do gier zabezpieczyli w Krakowie, Libiążu i Wadowicach. Za każdy taką maszynę grozi kara do 100 tys. zł.!

Zlikwidowano cztery punkty, gdzie organizowane były nielegalne gry hazardowe bez wymaganej koncesji oraz ich uprzedniej rejestracji.

– W Krakowa w Podgórzu i Nowej Hucie zabezpieczono 5 automatów. Podobna akcja miała miejsce w Libiążu, gdzie kryminalni przejęli trzy automaty do gier hazardowych. Natomiast kolejne działania odbyły się dzień później w Wadowicach, podczas których policjanci zabezpieczyli cztery tego typu urządzenia. Łącznie w tym okresie funkcjonariusze natrafili na 12 nielegalnych automatów, które zostały zabezpieczone dla potrzeb postępowania karno-skarbowego prowadzonego w tej sprawie – podaje policja.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za urządzanie gier na nielegalnych automatach, grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny.

– Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa . Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat -podaje policja.

jk

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie