Policjanci, strażnicy, pies, dron, MPK. Wielkie poszukiwania seniora w Krakowie

Dziesiątki ludzi, a także pies i dron były zaangażowane w poszukiwania 86-latka w Krakowie. Akcja na szczęście zakończyła się pomyślnie.

Krakowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o starszym mężczyźnie, który niepostrzeżenie wyszedł z domu znajdującego się w Skotnikach i nikt nie wiedział, w jakim kierunku mógł się oddalić.

– Zdenerwowanie najbliższych było tym większe, że 86-latek wymagał pomocy, ponieważ cierpiał na zaniki pamięci i kontakt z nim był utrudniony. Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań. Rysopis zaginionego przekazany został do MPK, powiadomiona została też Straż Miejska. Funkcjonariusze sprawdzili okoliczny monitoring, a także nawiązali kontakt z dyspozytorem pogotowia ratunkowego, aby sprawdzić czy mężczyzna nie uległ wypadkowi i nie został zabrany do szpitala – informuje policja.

Funkcjonariusze rozpytali mieszkańców, jednak nikt nie widział 86-latka od kilku godzin. Sprawdzone zostały ulice w pobliżu miejsca zamieszkania zaginionego, a także okoliczne zarośla, rejon stawów, łąki, pustostany i rozpoczęte budowy. Poszukiwania prowadzone były przy udziale psa służbowego oraz wykorzystano możliwości jakie daje użycie policyjnego drona.

Oprócz policjantów z komisariatu V w poszukiwania zaangażowani byli mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie oraz funkcjonariusze z II komisariatu , którzy wraz ze Służbą Ochrony Kolei sprawdzili rejon dworca. Do pomocy włączyła się również nieetatowa grupa poszukiwawcza.

– Trwająca kilka godzin akcja zakończyła się po godzinie 21, kiedy to jeden z mieszkańców Zabłocia, przy ul. Dąbrowskiego zauważył zdezorientowanego starszego pana i powiadomił służby. Taka postawa jest godna pochwały, ponieważ świadczy o wrażliwości wobec człowieka potrzebującego pomocy. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz policjanci, którzy potwierdzili, że jest to zaginiony 86-latek, który jak się okazało, nie wymagał pomocy medycznej i dlatego od razu został przekazany pod opiekę swojej rodziny – relacjonują policjanci.

jk

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie