ŚDM. Policjanci szkolą wolontariuszy

Jak należy reagować gdy wolontariusz otrzyma zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego czy też znajdzie niewiadomego pochodzenia pakunek lub  bagaż? – między innymi na to pytanie odpowiadają krakowscy policjanci i funkcjonariusze ABW podczas szkolenia wolontariuszy przed Światowymi Dniami Młodzieży.

Wolontariusze podczas szkolenia
Wolontariusze podczas szkolenia

W trakcie spotkań szkolący przekazują  wolontariuszom informacje dotyczące m. innymi podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także procedur postępowania na wypadek zdarzeń kryminalnych. W szczególności kładziony jest nacisk  na zagrożenia, z którymi uczestnicy ŚDM mogą się spotkać.

Wolontariusze otrzymują  również informacje na temat istotnych aspektów dotyczących psychologii tłumu.

Z kolii przedstawiciel ABW podczas szkoleń przekazuje  informacje o potencjalnych sygnałach zagrożenia atakiem terrorystycznym – w tym jakie są sygnały ostrzegające o niebezpieczeństwie i jak je zidentyfikować, oraz jak należy postępować  w przypadku zidentyfikowanego zagrożenia.

Szkolenia  pomagają również sprecyzować  wzajemne oczekiwania, a mianowicie  czego może oczekiwać wolontariusz od Policji oraz czego będzie oczekiwać Policja od wolontariuszy.

(ip)

fot. KWP w Krakowie

Najnowsze

Co w Krakowie