Policjanci uderzyli w kilku miejscach równocześnie… Gang narkotykowy został rozbity!

Policjanci zatrzymali 7 osób podejrzanych o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających. W sumie dilerzy wprowadzili na czarny rynek niemal 1,2 kg amfetaminy, 1 kg klefedronu, 1000 tabletek ekstazy i prawie 1 kg marihuany.
 
12 kwietnia małopolscy kryminalni zatrzymali 39-letniego krakowskiego dilera, który od 2020 roku miał rozprowadzać zabronione substancje.
 
– Według ustaleń funkcjonariuszy mężczyzna wprowadził w tym czasie do obrotu prawie kilogram marihuany, kilogram substancji psychotropowej 4 CMC (klefedron), 200 g amfetaminy i 1000 sztuk tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości sięgającej 71 tys. zł. Podczas przeszukania zajmowanego przez niego mieszkania kryminalni zabezpieczyli mefedron oraz marihuanę. 39-latek odpowie za posiadanie i handel znaczną ilością narkotyków. Decyzją sądu diler został tymczasowo aresztowany, a za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności – podaje policja.
 
Kolejne zatrzymania miały miejsce dzień później. Kryminalni weszli równocześnie do kilku mieszkań na terenie województwa małopolskiego oraz śląskiego, zatrzymując 6 mężczyzn w wieku od 24 do 37 lat, zaangażowanych w narkotykowych proceder.
 
– Wśród nich był 27-latek oraz 25 –latek, mieszkańcy powiatu zawierciańskiego, którzy od lipca 2021 r. handlowali środkami odurzającymi, dystrybuując je na terenie województwa małopolskiego oraz śląskiego. W swoim asortymencie mieli zarówno mefedron, jak i amfetaminę oraz marihuanę. W chwili zatrzymania starszy z nich posiadał w swoim mieszkaniu ponad pół kilograma amfetaminy (poporcjowanej i przygotowanej do sprzedaży) oraz konopie indyjskie, a także ponad 12 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Obaj usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu co najmniej 1 kg amfetaminy a 27-latek odpowie także za posiadanie znacznych ilości środków psychotropowych i tytoniu bez akcyzy – podaje policja.
 
27-latek został tymczasowo aresztowany a 25-latek objęty dozorem policji. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Pozostali czterej zatrzymani odpowiedzą za posiadanie narkotyków – za co grozi im do 3 lat odsiadki.

Najnowsze

Co w Krakowie