Policjanci weszli do jednego z mieszkań w centrum Krakowa. Niezłe odkrycie!

Krakowscy kryminalni zatrzymali 39-latka, który w jednym z mieszkań ukrywał 1000 paczek papierosów bez znaków akcyzowych.

– Policjanci ustalili, że w mieszkaniu w centrum Krakowa przechowywane są nielegalne wyroby tytoniowe. W związku z tym 23 lutego funkcjonariusze udali się pod ustalony adres, gdzie zastali 39-letniego mężczyznę. Kryminalni przeszukali jego mieszkanie, gdzie ujawnili papierosy, które nie posiadały polskich oznaczeń akcyzowych – informuje policja.

Następnie przeszukano też komórkę lokatorską należącą do 39-latka. Tam również ujawnione zostały nielegalne papierosy. W sumie zabezpieczono około 1000 paczek wyrobów tytoniowych bez odpowiednich oznaczeń akcyzowych.

– 39-latek został zatrzymany i przewieziony na pobliski komisariat. Gdyby towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku wynosiłyby blisko 17 tysięcy złotych. Mężczyzna odpowie za naruszenie przepisów karno-skarbowych, za co grozić mu może wysoka kara grzywny, pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie – podaje policja.

Najnowsze

Co w Krakowie