Policjanci z Krakowa na poligonie [zdjęcia]. Nie wszyscy dotrwali do końca survivalu

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie brali udziału w szkoleniu na wojskowym poligonie w Orzyszu. Czego się tam uczyli? Przetrwania, unikania, oporu w niewoli oraz ucieczki, rozpalanie ognia przy użyciu krzesiwa, uzdatnianie wody, zdobywanie pożywienia, budowanie schronienia, bytowanie w lesie, na terenie nieprzyjaznym oraz unikanie sił nieprzyjaciela – to umiejętności, które ćwiczyli krakowscy policjanci. Nie wszyscy wytrzymali do końca szkolenia.

Policjanci z Krakowa na poligonie w Orzyszu

Zdjęcie 1 z 14

(fot. zsi-opp.pl)

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie uczestniczyli w szkoleniu S.E.R.E. ( Survival, Evasion, Resistance, Escape – przetrwanie, unikanie, opór w niewoli oraz ucieczka). Funkcjonariusze policji doskonalili posługiwanie się mapą, kompasem, protraktorem, urządzeniem GPS. Pod okiem doświadczonych żołnierzy ćwiczyli rozpalanie ognia przy użyciu krzesiwa, uzdatnianie wody, zdobywanie pożywienia, budowanie schronienia, bytowanie w lesie, na terenie nieprzyjaznym oraz unikanie sił nieprzyjaciela.

Zdobytą wiedzę i nabyte umiejętności wykorzystali potem w praktyce na poligonie Orzysz. Natura nie była dla nich zbyt łaskawa – temperatura powietrza oscylowała w granicach minus 20 stopni Celsjusza. Nie wszystkim udało się ukończyć zmagania ze względu na niedomaganie organizmu (wychłodzenie, odwodnienie).

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie