Policjanci zatrzymali… policjantów-złodziei

Krakowska policja rozbiła szajkę oszustów podających się za … policjantów. Pięć osób zostało oskarżonych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Oszuści podając się za policjantów odwiedzali krakowian i okradali ich mieszkania.

Fałszywi policjanci zawsze działali w ten sam sposób. Podawali się za policjantów wydziału kryminalnego i tłumacząc się koniecznością przeszukania, wchodzili do mieszkania nieświadomych krakowian. W czasie przeszukania, z domów znikały kosztowności i oszczędności mieszkańców.

Prawdziwym policjantom udało się namierzyć i zatrzymać całą grupę oszustów, którzy mieli przy sobie broń, amunicję ostrą oraz skradzione przedmioty. To głównie wyroby ze złota, brylantu i środków płatniczych w różnych walutach o łącznej wartości ok. 95 tys. złotych.

Oszuści mają na swoim koncie co najmniej dwie tego typu kradzieże dokonane na terenie Krakowa. Śledczy nie wykluczają jednak, że złodzieje mogli działać również w innych regionach kraju. Trwa poszukiwanie potencjalnych ofiar oszustów.

(pt)

fot. Małopolska Policja

Najnowsze

Co w Krakowie