Policjanci złapali pedofila. Umówił się na sex z 12-latką

Policjanci z Trzebini zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który umówił się na sex z 12-latką. Pedofila udało się złapać dzięki zdecydowanym działaniom matki małoletniej dziewczynki. Podejrzany trafił do aresztu na 3 miesiące.

„Zdecydowana postawa matki 12–letniej dziewczynki doprowadziła do zatrzymania przez policjantów z komisariatu w Trzebini 33-latka podejrzanego o próbę wykorzystania seksualnego jej córki. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutów, w tym usiłowania obcowania płciowego z małoletnią” – informuje małopolska policja.

28 lutego 2021 r. mieszkanka Trzebini poinformowała miejscowych policjantów, że na komunikator internetowy jej małoletniej córki odezwał się nieznajomy mężczyzna. Rozmówca zaproponował nawiązanie z 12-latką relacji seksualnych. Matka, podając się za córkę, przystała na propozycję nieznajomego dotyczącą spotkania, do którego miało dojść 1 marca około godz. 13, w miejscu zamieszkania małoletniej.

Sprawą zajęli się kryminalni, Urządzili zasadzkę i zatrzymali mężczyznę około godz. 12:55 bezpośrednio przed drzwiami mieszkania zgłaszającej kobiety oraz jej małoletniej córki. Zatrzymany to 33-latek z powiatu hrubieszowskiego. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie w Trzebini mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, gdzie usłyszał dwa zarzuty: nawiązania kontaktu z osobą poniżej 15 roku życia za pośrednictwem systemu teleinformatycznego z propozycją obcowania płciowego oraz usiłowania obcowania płciowego z osobą małoletnią. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (2 marca) Sąd Rejonowy w Chrzanowie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie