Policjanci złapali sprawców napadu na jubilera. Planowali kolejny skok!

Przy pierwszej kradzieży zgarnęli towar warty 350 tys. zł, ale ciągle było im mało. Dlatego planowali drugi skok, ale na szczęście wcześniej zostali złapani.

Do zdarzenia doszło 9 grudnia w Niepołomicach. Do salonu jubilerskiego wszedł młody mężczyzna i udając zainteresowanie zakupem zegarka, zwabił sprzedającą w głąb salonu do drugiego pomieszczenia, gdzie obezwładnił ją grożąc nożem. W ten sposób umożliwił drugiemu sprawcy swobodne wejście do sklepu oraz dostęp do biżuterii. Mężczyźni zrabowali łącznie 7 palet z zawartością złotych łańcuszków o wartości około 350 tys. złotych, po czym wybiegli z budynku, odjeżdżając pojazdem marki Volvo.

– Na miejscu błyskawicznie pojawili się policjanci. Grupa procesowa przeprowadziła oględziny zabezpieczając dużą liczbę śladów pozostawionych na miejscu zdarzenia przez napastników. Przesłuchano świadków napadu, a kryminalni po przeglądnięciu monitoringu, rozpoczęli typowania i prowadzili intensywne poszukiwania sprawców. Do wsparcia działań wielickich policjantów włączyli się również funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Działania podjęte przez policjantów, m.in. sporządzenie portretów pamięciowych pozwoliły na wytypowanie osób mogących mieć związek ze sprawą – informuje policja.

3 marca w Krakowie zatrzymano dwóch mężczyzn, 36- oraz 43- latka. Obaj zatrzymani są mieszkańcami Krakowa. Policjanci ustalili, że sprawcy planowali kolejny napad, tym razem na jubilera w Bochni. Zatrzymanie jednak pokrzyżowały im przestępcze zamiary.

Podczas zatrzymania kryminalni zabezpieczyli pojazd, a także odzież, którą rabusie mieli na sobie w trakcie napadu.  Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi im od 3 lat więzienia – podaje policja.

Najnowsze

Co w Krakowie