800 krzewów konopi i kilogramy narkotyków. To był rodzinny interes…

Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację konopi. Oprócz ponad 800 krzewów i sprzętu do ich uprawy, znaleźli też kilkanaście kilogramów narkotyków. Uprawą i produkcją zakazanych substancji zajmował się ojciec i jego dwóch synów.

Myśleniccy kryminalni wspólnie z policjantami z Wydziału dw. z przestępczością narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 800 krzewów konopi, sprzęt służący do ich uprawy oraz znaczne ilości narkotyków w postaci 11 kilogramów marihuany, 1 kilograma amfetaminy i ponad 1 kilograma mefedronu.

Zatrzymano trzy osoby odpowiedzialne za prowadzenie uprawy. Jest to 57-letni ojciec i jego dwóch synów (lat 29 i lat 22) z powiatu wielickiego. – Mężczyźni doglądali „rodzinnego biznesu” – mówią policjanci.
Dwaj bracia usłyszeli zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości środków odurzających, uprawą znacznej ilości środków odurzających oraz przygotowaniem do dystrybucji środków odurzających. Ojciec usłyszał zarzut związany z uprawą znacznej ilości środków odurzających.
W trakcie przesłuchania w Komendzie Powiatowej Policji w Myślenicach wszyscy sprawcy przyznali się do stawianych im zarzutów.

Decyzją Sądu Rejonowego w Myślenicach na wniosek prokuratury wobec ojca i dwóch synów zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. – W sprawie zostało wszczęte śledztwo i obecnie trwają intensywne czynności mające na celu ujawnienie dostawców oraz odbiorców narkotyków – podkreślają kryminalni.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie