Policyjne psy sprawdzały Brzegi [foto]

Musisz przeczytać

Policyjne psy od wielu już lat wspierają pracę funkcjonariuszy – tropią ślady pozostawione przez sprawców przestępstw, pomagają w poszukiwaniu osób zaginionych, wspomagają konwojowanie osób szczególnie niebezpiecznych oraz zabezpieczanie porządku podczas imprez masowych i w trakcie patrolowania, wyszukują narkotyki czy materiały wybuchowe.

Tylko w ubiegłym roku małopolscy funkcjonariusze z psami do działań prewencyjnych brali udział w 574 zabezpieczeniach imprez masowych. Psy przeznaczone do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych wykonały 628 sprawdzenia i przeszukania.

Już wkrótce policyjne psy wspomogą funkcjonariuszy podczas dbania o bezpieczeństwo uczestników Światowych Dni Młodzieży.

W małopolskim garnizonie Policji odbyły się eliminacje wojewódzkie do Mistrzostw Kynologicznych Policji, podczas których sprawdzano umiejętności psów patrolowo – tropiących m.in. podczas pracy węchowej wykonywanej w podkrakowskich Brzegach, w terenie, na którym w czasie ŚDM odbywać będą się uroczystości. Przy okazji zawodów przewodnicy wykazali, że ich czworonożni podopieczni są doskonale przygotowani, by wspomóc działania zapewniające bezpieczeństwo w czasie lipcowych spotkań.

(ip)

fot. KWP w Krakowie

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca