Policyjne uderzenie w alkoholowe podziemie

Ponad 1200 litrów nielegalnego spirytusu oraz 300 tys. sztuk papierosów bez akcyzy zabezpieczyli małopolscy policjanci. To kolejne uderzenie funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w podziemie zajmujące się produkcją i sprzedażą nielegalnych wyrobów objętych akcyzą.

Funkcjonariusze, którzy od jakiegoś czasu tropią osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję nielegalnych wyrobów alkoholowych i tytoniowych, uzyskali informację o istnieniu kolejnego magazynu, w którym miał być przechowywany nielegalny towar. Szybko udało się potwierdzić te informacje i zorganizować przeszukanie, w trakcie którego zabezpieczono 300  tys. sztuk papierosów różnych marek, kilkaset kilogramów krajanki tytoniowej oraz ponad 1200 litrów nielegalnego spirytusu. Na miejscu zabezpieczono również urządzenia służące do produkcji krajanki i rozlewania nielegalnego alkoholu.

Ze wstępnych wyliczeń wynika, że gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby kilkaset tysięcy złotych. Zatrzymano również kilka osób odpowiedzialnych za produkcję i dystrybucję wyrobów. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty o ich dalszym losie zdecyduje prokurator.

(pt)

Najnowsze

Co w Krakowie