Policyjny pościg za oplem. Uciekinier pędził nawet 150 km/h

Nie reagował na wezwania policji, uciekał pędząc nawet 150 km/h. Po kilkukilometrowym pościgu jednak zrezygnował z dalszej ucieczki. Policjanci z myślenickiej drogówki zatrzymali 20-letniego kierującego oplem, który nie zatrzymał się na polecenie funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Pościg za uciekinierem rozpoczął się w Myślenicach, a zakończył w Jasienicy.

W środę, 23 lutego 2022 roku, po godzinie 19, myśleniccy policjanci z wydziału Ruchu Drogowego otrzymali zgłoszenie, że ulicą 3-go Maja w Myślenicach osobowym oplem ma kierować nietrzeźwy mężczyzna. Policyjny patrol pojechał we wskazane miejsce. Po kilku minutach mundurowi natrafili na podejrzany samochód. Opel pojawił się z naprzeciwka – jechał w kierunku Jasienicy. Policjanci zawrócili i ruszyli za podejrzanym. Kiedy włączyli sygnały, dając znak do zatrzymania, kierowca opla mocniej wcisnął gaz. – Ulicami Myślenic, a następnie Bysiny i Jasienicy mknął z prędkością nawet 150 km/h. Dopiero w Jasienicy (po przejechaniu kilku kilometrów), młody kierowca stracił nadzieję na ucieczkę i zatrzymał się na poboczu. Po chwili od strony Sułkowic nadjechał tez drugi patrol, który miał udzielać wsparcia drogówce – relacjonują myśleniccy policjanci.

Podczas kontroli okazało się, że kierującym jest 20-latek z gminy Siepraw. – W trakcie czynności zachowywał się nerwowo, jego zachowanie wskazywało na to, że może być pod działaniem alkoholu, lub innych środków. Badanie trzeźwości nie wykazało alkoholu w wydychanym powietrzu, jednak badanie narkotestem wskazało pozytywny wynik. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało również, że kierowca nie posiada uprawnień oraz jest poszukiwany w związku z niestawianiem się na wezwania – opowiadają policjanci.

Mundurowi zatrzymali 20-latka i przewieźli go najpierw do szpitala, gdzie pobrano mu krew do dokładnych badań na zawartość narkotyków, a następnie osadzili w pomieszczeniach dla zatrzymanych. – Młody kierowca nie zatrzymując się do kontroli popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu. Dodatkowo może odpowiadać za jazdę pod wpływem środków odurzających. Za popełnione czyny, w tym także liczne wykroczenia odpowie przed sądem – wyliczają policjanci z drogówki.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie