Policyjny Sokół z Krakowa ratuje turystów w Tatrach [zdjęcia]

Od dwóch tygodni śmigłowiec Sokół z Sekcji Lotnictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspiera ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policja podsumowuje dwa tygodnie służby Sokoła i pilotów w Zakopanem i publikuje zdjęcia akcji ratowania turystów.

Policyjny Sokół z Krakowa ratuje turystów w Tatrach

Zdjęcie 17 z 17

„W piątek na prośbę GOPR przetransportowano starszą kobietę z rejonu Obidza Przysłop w rejonie Szczawnicy do szpitala w Nowym Targu z podejrzeniem udaru. W sobotę z kolei załoga śmigłowca podjęła działania ratownicze w stosunku do trzech osób w okolicy Pięciu Stawów oraz Czerwonych Wierchów. Wśród nich znalazł się turysta, który schodząc ze szczytu Małołączniak, potknął się i upadł na ostre skały doznając groźnej rany podudzia” – informuje małopolska policja.

Od niedzieli do środy policyjny śmigłowiec nie brał udziału w akcjach ratowniczych. – Co nie oznacza, że nie odbywał lotów. W tym czasie w lotach szkoleniowych swoje umiejętności szlifowały załogi lotnicze, złożone z policjantów i toprowców, a do działań wprowadzani byli kolejni policyjni piloci – podkreślają małopolscy policjanci.

(red, fot. małopolska policja)

Najnowsze

Co w Krakowie