Polityk PO dostanie czerwoną kartkę! „My staliśmy na mrozie, a on wylegiwał się na plaży”

My staliśmy na mrozie żeby zebrać podpisy i robiliśmy to kosztem olbrzymich wyrzeczeń. A pan radny Hawranek nawet nie raczył spełnić swojego obowiązku i przyjść na głosownie ?! Zamiast tego wylegiwał się na plaży w tropikalnym raju na Wyspach Zielonego Przylądka?! Tak radni PO traktują prawa kobiet?! – pytają w mailu do naszej redakcji członkowie grupy Kobieca Strona Krakowa. Jak zaznacza jej przedstawicielka, na najbliższej sesji rady miasta szef klubu PO dostanie symboliczną czerwoną kartkę.

Porta KRKnews jako pierwszy ujawnił, że radny Andrzej Hawranek nie wziął udziału w głosowaniu dotyczącego projektu w sprawie finansowania in vitro. Więcej o tej bulwersującej sprawie pisaliśmy tutaj:

Kraków przegrał batalię o in vitro, bo szef klubu PO wypoczywał na rajskich wyspach!

Dziś do naszej redakcji przyszło pismo od grupy Kobieca Strona Krakowa. Poniżej prezentujemy je w całości, zachowując oryginalną pisownię.

Szanowni Państwo ! 

Pan Radny Andrzej Hawranek nie przyszedł na kluczowe głosowanie nad uchwałą ws finansowania In Vitro, bo akurat wyjechał na urlop. Przez to na Komisji zabrakło jednego głosu aby obywatelska uchwała była omawiana na Radzie Miasta Krakowa. Panu Radnemu nie przeszkadzało to w zabawiane w tropikalnym raju, o której pisał na Facebooku: https://www.facebook.com/andrzej.hawranek.1 

Brakuje nam słów, żeby opisać nieodpowiedzialność Pana Radnego Hawranka. Tym bardziej, że radni mają ponad 2,5 miesiąca na urlopy (8 tygodni w wakacje i 3 tygodnie w lutym) A z tego co wiemy to od ponad miesiąca było wiadomo kiedy Komisja Główna będzie zajmować się In Vitro. 

My staliśmy na mrozie żeby zebrać podpisy i robiliśmy to kosztem olbrzymich wyrzeczeń. A pan radny Hawranek nawet nie raczył spełnić swojego obowiązku i przyjść na głosownie ????!!!!! Zamiast tego wylegał się na plaży w tropikalnym raju na Wyspach Zielonego Przylądka ????!!!! Tak radni PO traktują prawa kobiet ????!!!! In Vitro nie jest przywilejem. To jest prawo każdej z nas żeby mieć dzieci i móc korzystać ze zdobyczy medycyny. Pan Hawranek jest przewodniczącym klubu radnych PO i mamy nadzieje że, po tej kompromitacji zostanie odwołany

Jesteśmy kobiecymi aktywistkami z nieformalnej grupy Kobieca Strona Krakowa i na najbliższej sesji Rady Miasta Krakowa chcemy wręczyć Panu Radnemu Andrzejowi Hawrankowi symboliczną czerwonką kartkę. Jeżeli sam nie zrozumie swojego błędu i nie poda się do dymisji to mamy nadzieje, że władze Platformy Obywatelskiej wyciągną stosowne konwencje wobec pana Radnego Hawranka. To jest wstyd.

W imieniu grupy

Kobieca Strona Krakowa

Katarzyna Wójcik

(rg)

Zdjęcie tytułowe: Pixabay

Zobacz także:

Świąteczna szopka po krakowsku. A w niej ZIKiT, Gibała i królowa Internetu

Najnowsze

Co w Krakowie