Polki tęsknią za gwałtami?! Jest stanowisko prezydenta Krakowa ws. uchodźców

Jeżeli Polska zdecyduje się na przyjęcie uchodźców, to konieczna jest ścisła współpraca rządu z samorządami, kościołami, uczelniami, czy organizacjami pozarządowymi, ponieważ w interesie nas wszystkich jest, by przyjęcie obcokrajowców nie wiązało się z zagrożeniami dla mieszkańców naszych miast – stwierdził prezydent Krakowa Jacek Majchrowski . Jego wpis na Facebooku jest pokłosiem podpisanej w piątek deklaracji dotyczącej uchodźców.

– Wspólnie jesteśmy w stanie wypracować odpowiednią kulturę przyjęcia migrantów – czytamy w deklaracji prezydentów 12 polskich miast. – Deklarujemy współdziałanie miast poprzez wymianę doświadczeń i dobrych praktyk, w celu zapewnienia wysokiej jakości życia wszystkim mieszkańcom, w duchu solidarności i odpowiedzialności za wspólnotę, którą tworzymy wraz z migrantami – czytamy.

Deklarację podpisali prezydenci: Krakowa, Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Lublina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia.

Gwałty i morderstwa

Po podpisaniu dokumentu przez Majchrowskiego, przez internet przelała się fala krytyki, że Kraków wyraził gotowość na przyjęcie uchodźców.

– Zróbcie lepiej obwodnicę Krakowa do końca…. – napisał pan Filip.

Krzysztof: – Jest miejsce na 2 mln osób z Syrii, ale nie da się przyjąć 4 Polaków z Kazachstanu bo Polski nie stać.

Maciej: – Ten list to piękna sprawa 12 wielkich miast za rok zyska zupełnie nowych włodarzy Dziękujemy.

Anna: – Uchodźcy???? Haha. Wystarczy rano przejrzeć niemieckie gazety. Już pierwsze, parę zgwałconych Niemek w parku przy joggingu. Do wieczora parę zadźganych nożami. I tak CODZIENNIE. Naprawdę za tym tęsknią Polacy????

Majchrowski tłumaczy

Na komentarze internautów zareagował prezydent Krakowa.

– Wszystkich, którzy oburzają się, że podpisałem wspólnie z prezydentami innych miast deklarację dotycząca imigrantów, bardzo proszę, żeby ją uważnie przeczytali. Nie ma w niej nic ponad to, co wielokrotnie na ten temat mówiłem: decyzja o przyjęciu uchodźców jest tylko i wyłącznie decyzją rządu, a nie samorządów – napisał Jacek Majchrowski.

Dodał, że samorządowcy będą się dzielić swoim doświadczeniem i wyrażają dobrą wolę, by nieść pomoc uchodźcom angażując w to swoje wyspecjalizowane instytucje.

Wszystkich, którzy oburzają się, że podpisałem wspólnie z prezydentami innych miast deklarację dotycząca imigrantów,…

Posted by Jacek Majchrowski on Monday, July 3, 2017

(rg)

fot. Pixabay

Zobacz także:

http://krknews.pl/muzulmanie-modla-sie-u-stop-wawelu-film/

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie