„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Polska 2050 Szymona Hołowni coraz bliżej PiS. Złe wieści także dla Koalicji Obywatelskiej

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Polska 2050 Szymona Hołowni może liczyć na 27-proc. poparcie. Ugrupowanie niedawnego kandydata na prezydenta osiąga dużo lepszy wynik niż Koalicja Obywatelska i coraz bardziej zbliża się do Prawa i Sprawiedliwości.

Takie wnioski płyną z najnowszego sondażu Social Changes, wykonanego na zlecenie portalu wPolityce.pl. Badanie przeprowadzono w dwóch wariantach. Pierwszy – Polska 2050 startuje w wyborach, drugi – ugrupowanie Szymona Hołowni nie ma swojej listy kandydatów do Sejmu.

Przy pierwszym założeniu, PiS może liczyć zaledwie na 31 proc. Drugie miejsce przypada Polsce 2050 Szymona Hołowni z 27-proc. poparciem. Wtedy na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby zaledwie 17 proc. Po 9 proc. głosów uzyskałyby Konfederacja i Lewica, PSL i Kukiz’15 nie przekroczyłyby 5-proc. progu wyborczego.

„To pierwszy sondaż Social Changes, w którym przewaga Hołowni nad Koalicją Obywatelską jest tak znacząca” – podkreśla portal wPolityce.pl. Ale nie dodaje, że jest to też pierwszy sondaż, w którym Polska 2050 ma tak duże poparcie i tak niewiele dzieli ją od partii rządzącej. Co istotne – start ugrupowania Szymona Hołowni oznacza także mniejsze poparcie dla PiS (o 3 punkty procentowe).

Wybory bez udziału ugrupowania Szymona Hołowni dałyby PiS 34 proc., a KO – 23 proc. Lewica miałaby więcej, bo 12 proc. głosów, Konfederacja – 9 proc. Kukiz i PSL nadal byłyby pod 5-proc. progiem dającym udział w podziale mandatów w Sejmie.

(red)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca