Polskie lasy pod lupą specjalistów

Musisz przeczytać

Naukowcy spotkali się na Uniwersytecie Rolniczym, by rozmawiać o ratowaniu terenów zdegradowanych. Lekarstwem ma być ich ponowne zalesianie. Przez dwa dni specjaliści z zakresu ochrony środowiska, inżynierii leśnej oraz planowania terenów leśnych, dyskutują o skutecznym zarządzaniu terenami leśnymi i ratowaniem terenów zdegradowanych.

Specjaliści podczas krakowskiej konferencji
Specjaliści podczas krakowskiej konferencji

Oprócz specjalistów z Polski, w konferencji odbywającej się na Uniwersytecie Rolniczym wzięli również udział goście z innych krajów europejskich. Swoimi doświadczeniami i wiedzą będą dzielić się goście m.in. z Austrii, Czech, Słowacji, Szwecji a nawet odległych Indii. Łączenie międzynarodowych doświadczeń rozpoczęło się już w ubiegłym roku podczas pierwszego spotkania naukowców w Belgradzie. Krakowska konferencja jest kontynuacją tego wydarzenia.

Dzięki wymianie wiedzy specjalistów z całego świata obecnych na krakowskiej konferencji, jest możliwość wypracowania nowoczesnych metod hodowli lasów. Przykładem są szkółki kontenerowe czy mikoryzacje, które minimalizują szok po posadzeniu i wpływają na lepsze przeżycie i wzrost sadzonej w ekstremalnych warunkach. Skorzystają na tym jednak nie tylko lasy, ale przede wszystkim my – ludzie.

Naukowcy będą dyskutować jeszcze dziś, jutro (29 czerwca) wezmą udział w specjalnej sesji terenowej, która odbędzie się na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskiej.

(pt)

for. UR

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca