Pomimo falstartu połączenie lotnicze do Poznania okazało się hitem

Z Krakowa do Poznania polecimy częściej. Połączenie, które zostało uruchomione niecałe 2 miesiące temu, będzie realizowane cztery razy w tygodniu. Poziom wypełnienia miejsc w samolotach wynosi powyżej 80 procent. 

Linia Ryanair uruchomiła nowe połączenie z krakowskiego lotniska pod koniec października. Po niespełna dwóch miesiącach trasa cieszy się bardzo dużą popularnością, o czym świadczy poziom wypełnienia samolotów na tej trasie, który wynosi ponad 80 procent. I to pomimo falstartu nowego kierunku, ponieważ w trakcie inauguracyjnego lotu z powodu mgły samolot z Krakowa wylądował we Wrocławiu.

Falstart połączenia z Krakowa do Poznania. Zamiast w Poznaniu samolot wylądował we…Wrocławiu

To już przeszłość. Teraz nowe połączenie może pochwalić się wskaźnikiem wypełnienia miejsc powyżej 80 procent. W związku z tym już od końca marca decyzją irlandzkich linii boeingi 737 pomiędzy Krakowem a Poznaniem będą latać  cztery razy w tygodniu.

 Aktualnie przewoźnik lata z Krakowa do Poznania 3 razy w tygodniu, ale od drugiego tygodnia stycznia zredukuje liczbę lotów do 2 połączeń tygodniowo (czwartki i niedziele). Od marca częstotliwość lotów na tej trasie ponownie wzrośnie do 3 lotów w tygodniu (dojdzie rotacja w soboty), ale już w letnim rozkładzie lotów liczba rejsów zwiększy się jeszcze bardziej. Z systemu rezerwacyjnego wynika, że od początku kwietnia przewoźnik będzie latał na tej trasie 4 razy w tygodniu: loty będą realizowane w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

(JS)

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie