Ponad 100 zabytkowy pojazdów będzie można zobaczyć podczas Zlotu Samochodów i Motocykli w Czyżynach

Musisz przeczytać

100 niezwykłych pojazdów będzie można zobaczyć podczas  II Zlotu Samochodów i Motocykli w Czyżynach. Przyjazd do Krakowa zgłosiło już ponad 100 wystawców niezwykłych pojazdów (w tym Warszawy M20 GT!). Na gości, małych i dużych, w niedzielę w Czyżynach czekać też będą inne atrakcje: warsztaty robotyczne i wirtualnej rzeczywistości, otwarte laboratoria naukowe Wydziału Mechanicznego, konkursy i warsztaty plastyczne, pokazy kół naukowych i strefa z grillem. Zjazd rozpocznie się o godz. 12 (parking przed Wydziałem Mechanicznym PK, al. Jana Pawła II 37).

W najbliższa niedziele w Czyżynach zaprezentują się  wystawcy z całej Polski. Wybierane będą: najstarszy, najbardziej ozdobiony i najgłośniejszy pojazd, najciekawszy samochód zabytkowy, najciekawszy motocykl i najciekawszy „maluch”. Gratką dla fanów motoryzacji będzie na pewno pokaz prototypu Warszawy M20 GT. To niezwykłe auto wpisuje się w nowe trendy stylistyczne, ale silnie nawiązuje do pojazdu Warszawa M20, zbudowanego w latach 50. ubiegłego wieku, pierwszego produkowanego seryjnie samochodu w Polsce. Nowa Warszawa M20 GT przyciąga eleganckim i nowoczesnym designem, w którego projektowaniu uczestniczyli inżynierowie wzornictwa przemysłowego z Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Imponuje też osiągami – z silnikiem V8 o mocy ponad 400 KM z pojemnością 5 litrów (została zbudowana na bazie Forda Mustanga).

fot. materiały prasowe 

Podczas Festiwalu Mechanika odbędą się też szkolenia i prezentacje pojazdów specjalnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Straży Pożarnej i Inspekcji Ruchu Drogowego. Przedstawią się też studenckie koła naukowe Wydziału Mechanicznego, które pracują m.in. nad pojazdami wyścigowymi i robotami. O g. 12.30 odbędzie się mini-wykład połączony z panelem dyskusyjnym pt.: „Przyszłość motoryzacji”. Panel poprowadzi prof. Marek Brzeżański z Politechniki Krakowskiej, jeden z najlepszych w Polsce znawców motoryzacji. Jego gośćmi będą: Grzegorz Duda – kierowca rajdowy i znany dziennikarz TVN Turbo, Kamil Wiśniewski – zawodnik rajdowy ORLEN Team oraz dr Piotr Świątek – prezes firmy BOSMAL.

Więcej informacji na Facebooku wydarzenia i na stronie Politechniki Krakowskiej

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca