Poniedziałek nie musi być nudny! Kulturalny rozkład jazdy

Kosmos / fot. Pixabay

Kino plenerowe, obserwacja planet czy zajęcia fitness na świeżym powietrzu. W ten poniedziałek szykuje się masa darmowych atrakcji! Jeżeli nie macie jeszcze planów na popołudnie czy wieczór, to nie możecie tego przegapić!

Słońce, śpiew ptaków, kojąca dla oczu zieleń to coś, czego nie zaoferują zamknięte pomieszczenia klubów fitness. Wykwalifikowani trenerzy poprowadzą zajęcia w ramach projektu „Ćwicz w Zieleni”. O godz. 17.00 w parku Jordana odbędą się zajęcia Lans na Balans z Darią Loferską, a o tej samej porze w parku Lotników Polskich będą mieć miejsce warsztaty Szczyt Formy ze Studiem Treningów Personalnych.

„Warsztat Kokedam, czyli jak ujarzmić kwiaty w ramach” – to poniedziałkowa propozycja Antykwariatu Abecadło na ul. Kościuszki 18. W ramach cyklu warsztatów „Poczuj Moc, Cudowną Moc Bukietów” Bernadeta Walczak poprowadzi ok. 2 godzinne warsztaty. Instytut Dziedzictwa zapewnia wszystkie materiały dla uczestników. Zachęcamy także do korzystania z zasobów antykwariatu!

Na tarasie Kina Agrafka o godz. 21.00 odbędzie się plenerowy seans filmu „Czerwony żółw”. Jest to urzekająca baśń dla dorosłych z legendarnego japońskiego Studia Ghibli, która została nagrodzona w Cannes, nominowana do Oscara i zwyciężyła w projekcie Scope100, w którym to sami widzowie wybierają filmy dla publiczności.

„Co byś zrobił, gdyby twoi najbliżsi przyjaciele okazali się zdrajcami?”. Odpowiedź na to pytanie możecie poznać o godz. 20.30 w ramach Filmowego Poniedziałku w „Albo Tak” na Małym Rynku 4, gdzie odbędzie się seans „Weekendu Ostermana” w reż. Sama Peckinpaha. 

Na sierpniowym niebie można się spodziewać roju Perseid, a podczas „Nowohuckich spotkań z astronomią” w ramach Bulwar[t]u Sztuki pracownicy Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego podpowiedzą nam, jak się z nimi obchodzić. Usłyszycie o drobnych ciałach Układu Słonecznego i dowiecie się, jak zaplanować i prowadzić obserwacje. Jeśli pogoda pozwoli – poszukacie planet przez teleskopy. Do wykorzystania będą obrotowe mapy nieba i programy komputerowe. Początek spotkania o godz. 21.00.

d.c./krakow.pl

Zobacz także