Popularny i ceniony festiwal obchodzi okrągłą rocznicę. Wpadacie?

fot. Pixabay

Dziś do krakowskich kin wyruszą zarówno miłośnicy górskiej wspinaczki, jak i klasyki kina niemego, bo Festiwal Kina Niemego w Kinie Pod Baranami świętuje właśnie dwudziestą edycję. Czeka nas również koncert młodego muzyka, który za sprawą swojej eterycznej muzyki odnosi już niemałe sukcesy za Wielką Wodą. O kim mowa? Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami kulturalnego kalendarium na czwartek, 8 grudnia!

To już dziś! Rusza 17. Krakowski Festiwal Górski, czyli wielkie święto miłośników wspinaczki i wszystkiego, co z nią związane. Do niedzieli, 8 grudnia, na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego i Kina Kijów, ale po raz pierwszy także w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbywać się będą spotkania, pokazy i targi. Czwartek upłynie nam pod znakiem pokazów filmowych. Szczegółowy program wydarzenia znajdziemy pod adresem kfg.pl.

Do jednego z najważniejszych wydarzeń nadchodzących dni należy z pewnością zaliczyć Festiwal Kina Niemego w Kinie Pod Baranami. Wydarzenie, które co roku ściąga do Pod Barany wierne grono miłośników, świętuje właśnie dwudziestą edycję. Okrągła rocznica zobowiązuje! Na ekranie zobaczymy słynnych mistrzów komedii, m.in. Charliego Chaplina, Bustera Keatona czy Flipa i Flapa w towarzystwie mistrzów dźwięku. Czarno-białą klasykę uzupełnią bowiem, jak co roku, nowe muzyczne interpretacje. W tym roku podczas festiwalu usłyszymy takich wykonawców, jak Acoustic Ethno Orchestra, Salk, Leszek „Hefi” Wiśniowski czy Vladimirska. Polecamy odwiedzić stronę festiwalu, żeby uzupełnić wiedzę o tegorocznym programie: www.festiwalfilmuniemego.pl.

W klubie Szpitalna 1 czeka nas dziś występ muzyka, którego twórczość znają z pewnością fani serialowych produkcji. Daniel Spaleniak to 26-letni muzyk, producent, kompozytor i autor tekstów. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe utwory wzbudziły bardzo duże zainteresowanie na amerykańskim rynku, w związku z czym jego kompozycje można usłyszeć dziś w tak popularnych produkcjach jak: „Ozark”  czy „Elementary” i wielu innych. To jedyny Polak, którego twórczość tak mocna zagościła w amerykańskich produkcjach filmowych. Koncert Spaleniaka rozpocznie się o godz. 19.00.

Klubem Re zawładną dziś bałkańskie rytmy! Sarakina Balkan Band to formacja muzyczna o międzynarodowym składzie. Polsko-bułgarsko-czeski kwartet tworzą Jacek Grekow (akordeon, kaval, dudy), Jan Mlejnek (klarnet, tambura), Mateusz Bielski (kontrabas) oraz wokalistka Ann Klebus. Etno-jazzowe brzmienia Sarakiny popłyną ze sceny od godz. 19.00.

jk. krakow.pl

Zobacz także