Do porodu na sygnale. Szalona jazda krakowskimi ulicami [WIDEO]

fot. KWP Kraków

Brawo policjanci! Praca w drogówce to nie tylko mandaty i alkomaty. Tym razem funkcjonariusze pomogli rodzącej kobiecie szybko dostać się do krakowskiego szpitala.

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek w godzinach popołudniowych. Dwoje policjantów z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego WRD KWP w Krakowie pełniło służbę na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Zederman. Około godz. 15, do patrolu podjechał Citroen C3. Kierujący nim mężczyzna był skrajnie zdenerwowany, gdyż w samochodzie leżała rodząca żona, którą musiał jak najszybciej dowieźć do szpitala w Krakowie.

Kobiecie, będącej w zagrożonej ciąży, odeszły już wody płodowe, a droga, którą jechali była w niektórych miejscach całkowicie zakorkowana. To był piątek, godziny szczytu! Z uwagi na realne zagrożenie życia i zdrowia zarówno żony jak i dziecka kierowca Citroena poprosił policjantów o pomoc w szybkim przedostaniu się do Krakowa, gdzie w jednym ze szpitali czekał na nią zespół porodowy.

Policjanci przerwali prowadzoną kontrolę drogową innego kierowcy i używając sygnałów uprzywilejowania ponad 30 km eskortowali samochód z rodzącą aż do krakowskiego szpitala, gdzie kobieta została przekazana pod opiekę zespołu medycznego. Chwilę później na świat przyszedł zdrowy chłopiec.

(wm)

fot. KWP Kraków

Zobacz także