Porozumienie ponad podziałami! Oto kandydat na kustosza Domu im. Józefa Piłsudskiego?

Na naszych łamach spierali się wielokrotnie, ale teraz Grzegorz Gondek ze Stowarzyszenia Wielki Kraków uniósł się ponad różnicę zdań. – Dr Jerzy Bukowski to kandydat na kustosza Domu im Józefa Piłsudskiego – pisze Gondek w felietonie dla KRKnews. Poniżej całość.

Dzięki uporowi i determinacji władz Krakowa, a przede wszystkim prezydenta Jacka Majchrowskiego, termin zwrotu i ukończenia remontu Domu im. Józefa Piłsudskiego jest coraz bliższy.

dr Jerzy Bukowski

Po wielu latach samozwańczej działalności Komendanta Krystiana Waksmundzkiego, jego batalii sądowych oraz uzurpowaniu sobie prawa do budynku i spuścizny po przedwojennym Związku Legionistów, gmach wróci do miasta, które już zapowiedziało,  że w miejscu znajdą swoją siedzibę związki kombatanckie i niepodległościowe.

Wiadomym jest, że ktoś będzie musiał administrować wyremontowanym obiektem, dbać o zgromadzone w nim eksponaty i pamiątki, a także prowadzić działalność w zakresie propagowania historii tego miejsca oraz polskiego czynu niepodległościowego sprzed 100 lat. Zanim rozgorzeje dyskusja w tej sprawie, i jak to bywa pojawi się wiele koncepcji, w tym personalnych, pragnę wnieść pod rozwagę kandydaturę do objęcia tej zaszczytnej funkcji osobę Pana dr. Jerzego Bukowskiego, rzecznika Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie.

Choć w wielu sprawach możemy się nie zgadzać, to jednak nikt nie odmówi faktu wielkiego zaangażowania Pana doktora w sprawy uregulowania sytuacji prawnej samej nieruchomości, jak również wyjaśniania i naświetlania społeczeństwu spraw związanych z działalnościom i życiem Marszałka Piłsudskiego.

Ej, uchodźcy, zapraszamy do Krakowa. Macie sporo ścian do obstawienia

Wyrażam głębokie przekonanie, że osoba Pana doktora Bukowskiego da gwarancję należytego dbania o spuściznę legionistów, a także pozwoli na wymianę myśli i swobodne ścieranie się racji wszystkich tych, których poglądy różnią się nieco od poglądów niego samego.

Dlatego już dziś w imieniu Stowarzyszenia Wielki Kraków zgłaszam kandydaturę Pana dr. Jerzego Bukowskiego na stanowisko kierownika i kustosza tej jednostki kultury. Pokażmy, że po latach niejasności możemy się w Krakowie porozumieć. Pokażmy, że historia Polski, jakże różna i burzliwa, może pięknie łączyć.

Grzegorz Gondek  

Stowarzyszenie Wielki Kraków

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie