Porysowała pięć samochodów, bo stały jej na drodze do wiaty śmietnikowej

63-letnia mieszkanka Nowej Huty postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Kobieta porysowała lakier w pięciu samochodach, które utrudniały jej dotarcie do wiaty śmietnikowej. Teraz została zatrzymana przez policję i może trafić do więzienia.

W ostatnich miesiącach do Komisariatu Policji VIII w Krakowie zgłaszali się właściciele uszkodzonych pojazdów. Samochody parkowane były w rejonie jednego z nowohuckich osiedli i wszyscy poszkodowani zauważali, że ktoś w trakcie postoju auta porysował lakier. Wandal działał od lutego do kwietnia br. i wyrządzał poważne szkody, bowiem niejednokrotnie „przerysowywał” cały samochód. W ten sposób uszkodzonych zostało pięć pojazdów, jeden z nich ktoś zniszczył kilkakrotnie. Każdy z właścicieli oszacował sumę strat dla swojego samochodu, najniższa wartość szkód wynosiła 1 200 zł, najwyższa ponad 3 tys. złotych. Łączna wartość strat spowodowanych przez wandala przekraczała sumę 11 tys. złotych.

Śledczy z Komisariatu Policji VIII w Krakowie zajęli się sprawą. Policjanci podejrzewali, że za zniszczeniami może stać ta sama osoba. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, zebrali niezbędne informacje i wytypowali potencjalnego sprawcę, a raczej sprawczynię. Jak się bowiem okazało, za zniszczeniami pojazdów stała 63-letnia mieszkanka Nowej Huty. 19 maja br., w godzinach porannych, policjanci zapukali do jej mieszkania i poinformowali, że jest osobą podejrzaną o uszkodzenie pięciu samochodów. Śledczy zabezpieczyli klucz, przy pomocy którego 63-latka rysowała lakier. Kobieta przyznała się do niszczenia pojazdów. Tłumaczyła, że samochody były niewłaściwie zaparkowane, tarasowały „jej” ścieżkę i utrudniały dotarcie do wiaty śmietnikowej. Dlatego też nowohucianka postanowiła sama wymierzyć kierującym stosowną jej zdaniem karę.

Teraz to 63-latka sama stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Odpowie za uszkodzenie mienia, za co może jej grozić nawet do 5 lat więzienia.

ml, KWP Kraków

Najnowsze

Co w Krakowie