Pościg krakowskich policjantów. Uratowali 100 tys. zł dla Skarbu Państwa

Nie zatrzymał się do kontroli, ale szybko wyszkło na jaw, dlaczego. W samochodzie 35-letniego mężczyzny znaleziono 80 tys. sztuk papierosów bez akcyzy.

Nad ranem policjanci z krakowskiego oddziału prewencji kontrolowali pojazdy na ulicach Bielska Podlaskiego. W pewnym momencie mundurowi wydali polecenie do zatrzymania kierowcy volkswagena. Mężczyzna zignorował ich sygnały i zaczął uciekać.

– Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg. Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów po mieście i przyległych miejscowościach, kierowca ponownie wjechał do Bielska Podlaskiego, gdzie chwilę później został zatrzymany przez krakowskich funkcjonariuszy. Okazało się, że za kierownicą volkswagena siedział 35-letni suwalczanin. Sprawdzając jego samochód, mundurowi znaleźli w bagażniku 8 kartonów wypełnionych paczkami papierosów bez polskich znaków skarbowych. Łącznie mundurowi zabezpieczyli 80 tysięcy sztuk papierosów. Wprowadzenie ich na rynek naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości blisko 100 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków – informuje policja.

35-latek został zatrzymany i trafił do aresztu. Usłyszał już zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za przestępstwo akcyzowe przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.

jk

Najnowsze

Co w Krakowie