Poseł Ireneusz Raś: jestem patriotą PO, nie rozłamowcem

Musisz przeczytać

Poseł Ireneusz Raś uważa, że apel 51 parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej o zmiany w partii to list patriotów PO, a nie rozłamowców. On sam jest wśród sygnatariuszy tego apelu.

– Podpisałem list 51 patriotów Platformy Obywatelskiej, a nie rozłamowców, zatroskanych o los tej partii i jej pozycję. To jest skala, która do tej pory nie miała miejsca. To nie jest żółta kartka dla osób rządzących PO, to jest już pomarańczowa kartka – powiedział poseł Ireneusz Raś w rozmowie w RMF FM.

Poseł z Krakowa nie krył, że jest rozczarowany obecnym szefem swojej partii – Borysem Budką. Stwierdził, że lepszym przywódcą partyjnym byłby Radosław Sikorski, były minister spraw zagranicznych. Według posła Rasia zmiana szefa PO byłaby szansą na „dojrzałe przejście do ofensywy”.

Ireneusz Raś, uważany za przedstawiciela konserwatywnego skrzydła PO, nie zgadza się na zbyt duże zejście Platformy na lewą stronę sceny politycznej. W rozmowie z RMF FM zwracał uwagę, że jego opinię podziela m.in. były prezydent Bronisław Komorowski, który stwierdził, że wygrana z PiS będzie możliwa tylko po odbudowaniu mocnego centrum.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca