Poseł Raś wyrzucony z Platformy. Już dostał zaproszenie od innej partii

Musisz przeczytać

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej wyrzucił z partii Ireneusza Rasia. Decyzję potwierdziły władze PO. Powód? „Działania na szkodę partii”. Poseł z Krakowa był jednym z sygnatariuszy apelu o zmiany w Platformie. – Jestem rozczarowany Borysem Budką – mówił też poseł Raś.

Poseł Raś powiedział w TVN24, że wstrzyma się z komentarzem do poniedziałku, by poznać uzasadnienie decyzji władz PO. Zaznaczył, że o wykluczeniu go z partii dowiedział się od dziennikarzy. Podkreślił, że potrzebuje dwóch dni na ogarnięcie sprawy i ochłonięcie z emocji. 

W TVN24 o wykluczonych posłach mówił także poseł Bartłomiej Sienkiewicz. Jak stwierdził, słyszał, że wniosek o wykluczenie Ireneusza Rasia wyszedł z Krakowa, że w Małopolsce zebrano podpisy pod takim wnioskiem. Poseł Raś odpowiedział, że też słyszał, iż był telefon z Warszawy, by takie podpisy były zbierane.

Ireneusz Raś zapowiedział, że w poniedziałek na Rynku Głównym w Krakowie zorganizuje konferencję prasową, na której poinformuje o swojej politycznej przyszłości. Ze strony Porozumienia Jarosława Gowina już wyszło zaproszenie do przyłączenia się do partii wchodzącej w skład Zjednoczonej Prawicy. 

Poseł Ireneusz Raś przez 16 lat był członkiem Platformy. Choć wcześniej należał do Porozumienia Centrum, a następnie do Prawa i Sprawiedliwości. Karierę polityczną zaczynał od rady dzielnicy XVI, był też radnym miejskim. Posłem jest od pięciu kadencji. Przez jakiś czas był przewodniczącym PO w Małopolsce.

Z PO został usunięty także poseł Paweł Zalewski. On sam poinformował o tym na Twitterze. „Zostałem wyrzucony z PO na wniosek Borysa Budki. Nikt ze mną nie rozmawiał, nie wiedziałem o wniosku, nie miałem możliwości się bronić, nie znam zarzutów. Jak nazwać taką procedurę, taki sąd? Czy takie są standardy PO? Czy o to nam chodziło?” – napisał poseł Zalewski.

List z apelem o zmiany w PO podpisało 51 parlamentarzystów, usunięto z partii tylko dwóch.

 

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca