Poseł z Krakowa przeszedł do historii – jako pierwszy miał wystąpienie w Sejmie on-line

Poseł z Krakowa – Konrad Berkowicz z Konfederacji – jako pierwszy w historii polskiego Sejmu zabrał głos w debacie on-line, a nie na sali obrad.

Sejm po raz pierwszy obraduje w ten sposób, że większość posłów uczestniczy w obradach on-line, nie bezpośrednio na sali obrad. Przedmiotem debaty są ustawy przepisy nazwane przez rząd Tarczą Antykryzysową, która ma złagodzić skutki epidemii koronawirusa.

Najpierw w dyskusji wzięli udział posłówie siedzący na sali obrad w Sejmie. Jako pierwszy głos spoza sali zabrał poseł z Krakowa Konrad Berkowicz z Konfederacji. – To ustawa nie gospodarcza, a marketingowa. Skreśla przedsiębiorców, a Polakom mydli oczy, że rząd robi coś z gospodarką – ocenił poseł Berkowicz.

Tym zdaniem poseł z Krakowa przeszedł do historii jako pierwszy parlamentarzysta, który zabrał głos w debacie sejmowej spoza sali obrad, łącząc się przez internet on-line. Wprawdzie już kilka lat temu z tabletu występował obecny wicepremier Piotr Gliński, ale wtedy stojący na mównicy prezes PiS Jarosław Kaczyński odtwarzał nagrane przemówienie Piotra Glińskiego.

GS

Zobacz także