Poseł z Krakowa rozmawiał z ruchem Hołowni? Nie na temat wyprowadzki z PO

Musisz przeczytać

– Nie rozmawiałem z Szymonem Hołownią na temat mojej wyprowadzki z Platformy – zapewnia Ireneusz Raś, poseł PO z Krakowa w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”,

Raś na początku lutego napisał i wysłał do członków Platformy Obywatelskiej list, w którym ostrzegł, że zagrożeniem dla przyszłości PO jest rezygnacja z tzw. kompromisu aborcyjnego. Teraz krakowski poseł udzielił długiego wywiadu „Gazecie Wyborczej„, w którym opowiada kompromisie aborcyjnym i relacjach państwa z kościołem.

– Myślę, że z hasłem, które krzyczała pani Marta Lempart, że aborcja jest okej, większość ludzi w Polsce się nie zgadza. Właśnie po to walnąłem pięścią, czyli napisałem mój list do PO w sprawie kompromisu, by już nie odbijać się od ściany do ściany, od Kaczyńskiego do Lempart – zapewnia Raś.

Pojawia się też wątek przyszłości. – Nie rozmawiałem z Szymonem Hołownią na temat mojej wyprowadzki z Platformy. Rozmawiałem z nim tylko o bieżącej sytuacji społeczno-politycznej. Cenię ludzi, którzy są w polityce, ale którzy oprócz tego zrobili też coś dla dobra wspólnego – przekonuje Raś i dodaje, że na razie swoją przyszłość widzi w obecnej partii.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca