Poseł z Małopolski będzie kontrolował ministra Sasina

Musisz przeczytać

Koalicja Obywatelska zapowiedziała kontrole w kilku ministerstwach. Powołała do tego specjalny zespół, w skład którego weszli posłowie. Marek Sowa, były marszałek małopolski, obecnie poseł z zachodniej Małopolski ma sprawdzać Ministerstwo Aktywów Państwowych i jego szefa Jacka Sasina.

Rozpoczynamy szereg kontroli, chcemy pokazać prawdę. Rząd ukrywa afery, których skala jest ogromna – zapowiedział szef klubu Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk. – PiS zrobi wszystko, by każda niezależna instytucja w Polsce zniknęła, by opozycja zamilkła, by nie było wolnych mediów. Dzisiaj musimy zrobić wszystko, żeby ratować resztki wolności, resztki sprawiedliwości. Dzisiaj jest czas, by pokazać Polakom prawdę o działalności tego rządu – podkreślił.

Posłowie KO przeprowadza kontrole w 5 resortach. Za poszczególne ministerstwa mają odpowiadać po dwie osoby. Poseł Marek Sowa i Mirosław Suchoń mają sprawdzać Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Marek Sowa powiedział, że jeszcze w piątek dojdzie do spotkania z ministrem Jackiem Sasinem. Posłowie KO chcą m.in. otrzymać raport o zatrudnieniu przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy w spółkach skarbu państwa. – Jestem przekonany, że ten raport będzie na nas czekał. Gdyby się tak nie stało, podejmujemy zobowiązanie, że taki raport zostanie przygotowany i wszystkie powiązania zostaną przedstawione – zadeklarował Marek Sowa.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca