Posiadali narkotyki. Wpadli dzięki specjalnej policyjnej mapie

Musisz przeczytać

Anonimowo nanosisz na mapę zgłoszenie i gotowe. Dzięki takiemu zachowaniu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn za posiadanie mefedronu i marihuany.

Dwa dni temu pewna osoba naniosła na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłoszenie dotyczące „używania środków odurzających” na terenie gminy Mogilany.

– Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie natychmiast zajęli się sprawą. Udali się we wskazany rejon, gdzie zauważyli krążące BMW, w którym siedziało 3 mężczyzn. To właśnie ten pojazd wzbudził ich podejrzenia i powiązali go ze zgłoszeniem. Podjęli więc interwencję wobec kierującego. Po tym jak BMW się zatrzymało, wybiegł z niego pasażer, który wyrzucił na ulicę srebrne zawiniątko i zaczął uciekać. Wówczas jeden z policjantów udał się za nim w pościg pieszy i po chwili go dogonił – podaje policja.

17-latek w trakcie ucieczki wyrzucił marihuanę. Drugi funkcjonariusz w tym czasie zajął się pozostałymi dwoma mężczyznami siedzącymi w BMW. W trakcie przeszukania przy jednym z nich, 28-latku, policjanci znaleźli mefedron.

– Obaj mieli po kilka gramów tych narkotyków. 17-latek i 28-latek zostali przez policjantów zatrzymani, a narkotyki zabezpieczone. Teraz mężczyźni odpowiedzą za posiadanie narkotyków, za co grozi im do 3 lat pozbawienia wolności – podaje policja.

Funkcjonariusze podkreślają, że każde zgłoszenie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dokładnie weryfikowane przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. W przypadku jego potwierdzenia, funkcjonariusze dążą do wyeliminowania zagrożenia.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca