Posłanka Agnieszka Ścigaj przechodzi do Porozumienia Jarosława Gowina?

Czy posłanka Agnieszka Ścigaj, do niedawna występująca pod szyldem Kukiz.15, a od pewnego czasu działająca jako niezależna, wejdzie do Porozumienia Jarosława Gowina? Posłanka z Krakowa ma się pojawić (najprawdopodobniej zdalnie) na sobotniej konwencji krajowej partii kierowanej przez wicepremiera z Krakowa. Agnieszka Ścigaj zapewnia jednak, że nie wstąpi do Porozumienia, a na konwencji tej partii pojawi się jako posłanka niezależna.

O przystąpieniu Agnieszki Ścigaj do Porozumienia donosi „Super Express”. Jak podaje se.pl, Porozumienie Jarosława Gowina „przechodzi do politycznej ofensywy i zbroi się przed ewentualnymi wcześniejszymi wyborami!”.

Na sobotnią konwencję tej partii zapowiadane jest pojawienie się dwójki posłów, którzy zasilą szeregi ugrupowania wicepremiera z Krakowa. Wśród nich jest posłanka z Krakowa Agnieszka Ścigaj, do niedawna Kukiz’15, od jakiegoś czasu niezależna. Drugim wzmocnieniem szeregów Porozumienia ma być były poseł PiS Lech Kułakowski.

Zapytaliśmy Agnieszkę Ścigaj o jej transfer do Porozumienia. „Dostałam zaproszenie do udziału w konwencji programowej na której wystąpię z wicemarszałkiem Tomaszem Urynowiczem pokazując dobrą współpracę w Małopolsce w zakresie przedsiębiorczości społecznej, oraz ustawę w tym zakresie. Wystąpię jako poseł niezrzeszony i niezaleny i takim pozostanę” – poinformowała nas posłanka Agnieszka Ścigaj.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie