Posłanka PiS o marszu po śmierci Doroty: „Wzbudzanie niepokoju wśród kobiet”

W środę pod krakowską wieżą ratuszową odbył się protest „Ani jednej więcej!” organizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet — Kraków, Legalna aborcja. Bez kompromisów czy Fundację Równość.

„Martwe rodzić nie będziemy”, „Przestańcie nas zabijać”, „Chcemy lekarzy, nie policjantów”, „Wasze sumienia czarne jak sutanna” – takie m.in. transparenty przynieśli ze sobą protestujący na Rynku w Krakowie w ramach manifestacji „Ani jednej więcej” po śmierci Doroty w Nowym Targu.

Teraz głos w sprawie zabrała Urszula Rusecka, posłanka PiS z Małopolski. – Takie przypadki zgonów okołoporodowych zdarzały się, zdarzają i będą się zdarzać. Powiem o danych WHO, które pokazują, że ryzyko wystąpienia śmierci matki w Polsce to 1 do prawie 20 000. Wskaźnik dla Czech jest dużo mniej korzystny. Podobnie w Niemczech i innych krajach. Trzeba zrobić wiele, żeby to się nie zdarzało – powiedziała na antenie Radia Kraków

I dodała: – To jest wzbudzanie niepokoju wśród kobiet. Trzeba zrobić wiele, by takie sytuacje się nie zdarzały, ale przypadki zgonów około porodowych zdarzały się i pewnie będą się zdarzać. 

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie