Posłanka PiS z Podhala: „Ściek się przelewa przez wyższe uczelnie”

– Obserwuję z niepokojem od jakiegoś czasu, jaki ściek się przelewa przez wyższe uczelnie – powiedziała w Radiu Kraków posłanka PiS Anna Paluch z Podhala. W ten sposób odniosła się do internetowego wpisu małopolskiego radnego Koalicji Obywatelskiej, prof. Tadeusza Gadacza, który stwierdził, że „Polskę urządził nam Kurski i wiejskie buraki”.

Gościem porannej rozmowy Radia Kraków była posłanka PiS Anna Paluch. Parlamentarzystka z Małopolski była pytana m.in. o wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich, jak będzie wyglądać druga kadencja prezydenta Andrzeja Dudy oraz polaryzację i ostry język w kampanii wyborczej i po jej zakończeniu.

– Powstaje pytanie o konsekwencje w działaniach Koalicji Obywatelskiej. Z jednej strony jest deklarowana chęć zawalczenia o elektorat PiS w mniejszych miastach i na wsiach. Z drugiej małopolski radny KO prof. Tadeusz Gadacz – religioznawca, filozof i przed laty współpracownik śp. ks. prof. Józefa Tischnera – napisał w internecie tak: „Stało się jak przeczuwałem. Polskę urządził nam Kurski i wiejskie buraki. Udaję się na emigrację, na razie wewnętrzną” – zapytał, a właściwie stwierdził prowadzący rozmowę Mariusz Bartkowicz.

– Cóż, można westchnąć z politowaniem. Nie bez kozery ta funkcja profesorska i ten przykład. Obserwuję z niepokojem od jakiegoś czasu, jaki ściek się przelewa przez wyższe uczelnie. Jestem absolwentką AGH. Moja uczelnia 30-40 lat temu… Taki język był nie do pomyślenia. Uczelnia ma kształtować nie tylko stan wiedzy, ale też formować kulturalnie, przygotowywać człowieka do życia w otoczeniu innych, do współpracy, wypowiadania się. Tu są kontrprzykłady. To żałosne – odpowiedziała Anna Paluch.

Cała rozmowa na http://www.radiokrakow.pl/

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie