Posłowie PO prezentują „Czarną księgę – 5 lat rządów PiS”. I szydzą z wicepremiera Sasina

Aż 172 strony liczy „Czarna księga – 5 lat rządów PiS” pokazująca negatywne skutki działań Zjednoczonej Prawicy. Dokument zaprezentowali w Krakowie posłowie PO Aleksander Miszalski i Marek Sowa.

Dali radę i doprowadzili Polskę do ruiny – stwierdził poseł Marek Sowa przypominając hasła wyborcze sprzed 5 lat – „Polska w ruinie” i „Damy radę”. Według niego idealnym przykładem niewydolności państwa polskiego pod rządami PiS jest stan służby zdrowia.

W „Czarnej księdze” konfrontujemy zapowiedzi Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego z rzeczywistymi ich osiągnięciami. Z raportu wyłania się bardzo ponury obraz Polski – powiedział poseł Sowa. I dodał, że obecne zadłużenie państwa jest o 50 proc. większe niż przez 8 lat rządów PO-PSL. A rzeczywisty obraz finansów publicznych ma być jeszcze gorszy, bo PiS wiele zadań finansuje poza budżetem państwa. Według posłów PO, skok PiS na spółki Skarbu Państwa spowodował, że ich wartość wynosi dziś 70 proc. tego, co było pięć lat temu.

Marek Sowa zadrwił sobie z wicepremiera Jacka Sasina. – To osoba, której w życiu nic się nie udało – stwierdził poseł PO. I wyliczał – organizację wizyty w Katyniu w kwietniu 2010 roku, nie udało mu się stworzyć obszaru metropolitalnego wokół Warszawy, nie udały mu się wybory kopertowe. – I ten smutny fakt – został pełnomocnikiem rządu do spraw Igrzysk Europejskich. Ciężko sobie wyobrazić, jakie zniesie trudy tego wyzwania. Ale co do jednego możemy być pewni – Jacek Sasin świetnie radzi sobie w defraudacji środków finansowych. Jego kumple już cieszą – mówił Marek Sowa.

Aleksander Miszalski zwrócił uwagę, że PiS oszczędza na zdrowiu Polaków 8 mld złotych rocznie, a próba stworzenia sieci szpitali i likwidacja świątecznej opieki spowodowały zapaść w służbie zdrowia. – Była też obietnica przywrócenia opieki stomatologicznej w szkołach – nic z tego nie wyszło, próchnica nadal szaleje – stwierdził poseł Miszalski.

Te setki osób umierających, upadające firmy i ludzie tracący pracę – za to wszystko odpowiedzialność ponoszą panowie Kaczyński i Morawiecki – podkreślił Aleksander Miszalski.

🔴NA ŻYWO❗️Konferencja prasowa z podsumowująca 5 lat rządów PiS‼️z Marek Sowa Poseł na Sejm RP

Posted by Aleksander Miszalski – Poseł na Sejm RP on Tuesday, November 17, 2020

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie