Pośpiewajmy na Rynku w Krakowie! Będzie się działo [wideo]

Lekcje Śpiewania to już krakowska tradycja. W środę 3 maja na Małym Rynku o godzinie 17:00 odbędzie się 61. edycja tego wydarzenia. Na koncert, którego głównymi wykonawcami są krakowianie, tradycyjnie zapraszają: Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, kabaret Loch Camelot i Biblioteka Polskiej Piosenki.

– Zachęcamy mieszkańców i turystów, którzy postanowili spędzić Święto Konstytucji 3 Maja w Krakowie do udziału w kolejnej już, 61. Lekcji Śpiewania „Majowa jutrzenka” – mówią organizatorzy.

Tematem lekcji z udziałem artystów kabaretu Loch Camelot i śpiewającej publiczności będą, jak zwykle, pieśni tematycznie związane ze Świętem Konstytucji 3 Maja i nie tylko. Lekcja tradycyjnie odbędzie się pod patronatem Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Kancelaria Prezydenta przygotowała 4000 śpiewników. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 na Małym Rynku.

Lekcja Śpiewania to inicjatywa dwóch krakusów. Pomysłodawcą projektu jest dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki – Waldemar Domański. Drugim „pozytywnie zakręconym” jest dyrektor Kabaretu Loch Camelot Kazimierz Madej, który realizuje od kilku lat hasło: „Kraków – najbardziej rozśpiewane Miasto w Europie”.

(ip)

fot. kadr z filmu / BPP

Zobacz także