Poświąteczne przeszukanie pod Krakowem. Policjanci znaleźli znaczne ilości narkotyków

27 grudnia policjanci z Wieliczki zatrzymali 24-letniego mężczyznę oraz jego o trzy lata młodszą znajomą. Powód? Posiadanie nielegalnych substancji.

„Policjanci uzyskali informację, że  24-latek, przechowuje u siebie w  domu znaczne ilości narkotyków, które będzie chciał najprawdopodobniej wywieźć z posesji. Funkcjonariusze nie pomylili się” – czytamy w komunikacie komendy.  W trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę natrafiono na narkotyki – prawie 300 g mefedronu oraz pewną ilość marihuany. 

W domu 24-latka policjanci zastali jego 21–letnią znajomą , która nie chciała poddać się przeszukaniu. Jak się okazało, kobieta miała ku temu powody – schowała w ubraniach marihuanę.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i decyzją sądu zastosowano wobec niego policyjny dozór, a także poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 10 lat więzienia. 21-letnia kobieta usłyszała zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

(ko)

Zobacz także