Poszerzanie strefy parkowania w Krakowie. Już można kupować abonamenty na nowe obszary

Pod koniec lipca Strefa Płatnego Parkowania zostanie poszerzona o nowe obszary. Już od 1 lipca, w biurze SPP przy ul. Reymonta 20 można dokonywać zakupu abonamentów do parkowania na ulicach, które znajdą się w płatnej strefie.

Jeszcze w tym miesiącu czeka nas wielkie poszerzanie Strefy Płatnego Parkowania w Krakowie. 26 lipca jej obszar powiększy się o dalszą część Krowodrzy, Zwierzyńca oraz Grzegórzek – poszerzone zostaną dotychczasowe sektory B6, C8, C9, C16. Dodatkowo pojawi się nowy sektor C21 – obszar między ulicami Kapelanka, Brożka, Wadowicką i Konopnickiej. Z kolei 31 lipca Strefa Płatnego Parkowania powiększy się o nowy C7 – obszar między ulicami Emaus i Królowej Jadwigi, do Piastowskiej.

We wszystkich nowych obszarach strefy będzie nowa organizacja ruchu. Uporządkowana zostanie kwestia miejsc postojowych oraz wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Mieszkańcy obszarów włączanych do strefy już mogą kupować abonamenty postojowe. Ich sprzedaż prowadzi biuro SPP przy ul. Reymonta 20.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa uruchomił Mobilny Punkt Informacyjny. Pracownicy rozdają ulotki z informacjami i udzielają odpowiedzi na pytania mieszkańców. 2 lipca taki punkt pojawi się w nowych sektorach C8 i C9 (Krowodrza), 7 lipca – w sektorze C21 (rondo Matecznego, ul. Brożka), 8 lipca – w C8 i C9 (Krowodrza, al. Kijowska), a 9 lipca – C7 (ul. Królowej Jadwigi).

GS

Najnowsze

Co w Krakowie