Poszukiwany przez Interpol zatrzymany na lotnisku w Balicach

Poszukiwany czerwoną notą Interpolu finansowy przestępca został zatrzymany na lotnisku w Balicach. 41-latek wpadł w ręce strażników granicznych w nocy z 24 na 25 lipca 2022 roku, tuż po wylądowaniu samolotu rejsowego z Izraela, którego był pasażerem.

Mężczyzna poszukiwany był na podstawie czerwonej noty Interpolu wydanej przez ukraiński wymiar sprawiedliwości, celem aresztowania i ekstradycji. Obywatel ukraińsko-izraelski poszukiwany był za oszustwa finansowe, za które według ukraińskiego kodeksu karnego grozi mu do 12 lat więzienia – informuje małopolska policja.

Zatrzymanego od strażników granicznych przejęli kryminalni z krakowskiej komendy powiatowej Policji, którzy przeprowadzili dalsze czynności z jego udziałem. Jeszcze tego samego dnia umieścili przestępcę w pomieszczeniu dla zatrzymanych, a kolejnego (26 lipca br.) doprowadzili go do prokuratury, a następnie do sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 7 dni – do czasu jego ekstradycji na Ukrainę, gdzie odpowie za popełnione przestępstwa.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie