Potężna siła wody! Poznaj jej tajemnice

Co rozpuszcza się w wodzie? Jak znaleźć dziurę w kaloryferze? Dlaczego woda może zgnieść? Te i inne zagadki, znajdą rozwiązanie już w sobotę w czasie niezwykłego Festiwalu Wody. Wodociągi Krakowskie i MPEC S.A.  organizatorzy wydarzenia, gwarantują pyszną zabawę, moc atrakcji, a także całą masę pożytecznych informacji.

115 –letni Zakład Uzdatniania Wody Bielany, mieszczący się przy ul. Księcia Józefa 299, zamieni się w pozytywnie zakręcony, wodny świat, pełen konkursów, zadań i niezwykłych doświadczeń. Organizatorzy zaplanowali wydarzenie w konwencji rodzinnego pikniku, na którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Dzieci wraz z rodzicami wyruszą w pasjonującą podróż poznając tajniki „Ciepłej i zimnej wody”. Za każde wykonane zadanie, na stanowiskach kreatywnym, artystycznym i zręcznościowym, zdobędą pieczątkę w  „Wodnym Paszporcie”. Na tych którzy się wykażą, czekają nagrody i słodkości.

Ale to nie koniec wodnych inspiracji!  Najmłodszych uczestników zabaw,  zachwyci z pewnością pokaz wieloformatowych baniek mydlanych. Muzycznego akcentu dodadzą utwory rockowe i blusowe w wykonaniu krakowskiego zespółu Preizol Band.

Na Festiwalu nie zabraknie na pewno fachowych porad.  Udzielą ich specjaliści z Wodociągów Krakowskich i MPEC S.A. na swoich stoiskach informacyjnych. O kranowiance będzie się nie tylko mówić,  ale będzie można ją skosztować w wersji schłodzonej i gazowanej. Wodociągi Krakowskie udostępnią także mobilne laboratorium, w którym będzie można przebadać wodę ze swojego kranu.

Jak najłatwiej dojechać na Bielany ? Organizatorzy i o tym pomyśleli. Autobus komunikacji miejskiej w barwach Wodociągów Krakowskich będzie kursował do Zakładu Uzdatniania Wody Bielany . Autobus będzie odjeżdżał z  pl. Wszystkich Świętych spod Urzędu Miasta, o każdej pełnej godzinie począwszy od godz. 10.00.Ostatni kurs o godz. 14.00. W drogę powrotną z parkingu przy Zakładzie Uzdatniania Bielany będzie można wyruszyć z powrotem, od godziny 11.20,  co godzinę. Ostatni kurs o 15.00.

(wk)

fot. materiały prasowe / MPWiK

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie